Skuteczna sprzedaż nieruchomości
UMOWA NA WYŁĄCZNOŚĆ - GWARANCJĄ BEZPIECZEŃSTWA I SUKCESU W SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

Umowa na wyłączność to porozumienie, w którym klient przekazuje do sprzedaży swoją nieruchomość tylko jednej firmie. Taki system z powodzeniem funkcjonuje już na dojrzałych rynkach nieruchomości Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i w wysokorozwiniętych krajach azjatyckich.

Podstawowe korzyści dla sprzedającego, wynikające z podpisania umowy pośrednictwa na zasadach wyłączności, to:
  1. najwyższa cena sprzedaży,
  2. motywacja pośredników do działania na najwyższym poziomie profesjonalizmu,
  3. osobiste bezpieczeństwo sprzedającego.

Po pierwsze - Poufność i Specjalizacja

Firma Kettner od ponad 20 lat zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości komercyjnych. Specjalizujemy się w sprzedaży terenów inwestycyjnych. Podpisując z nami umowę pośrednictwa sprzedaży gruntu macie Państwo gwarancje, że zajmie się tym wyspecjalizowana w tym segmencie rynku nieruchomości firma.

Współpracujemy na stałe z grupą ok. 70 inwestorów którzy realizują na terenie Warszawy i okolic przedsięwzięcia mieszkaniowe oraz biurowe. Nasze doświadczenie oraz stały kontakt z osobami decyzyjnymi w poszczególnych firmach pozwala nam w dowolnym momencie wytypować grupę inwestorów zainteresowanych nabyciem gruntu pod konkretną skalę inwestycji. Dlatego też nie mamy potrzeby "wychodzenia z nieruchomością na rynek" i sprzedaży jej za pośrednictwem ogłoszeń w internecie. Posiadane w naszej ofercie nieruchomości są sprzedawane poprzez bezpośrednią ich prezentację zarządom firm deweloperskim oraz ich właścicielom, przy zachowaniu najwyższego stopnia poufności.

Po drugie - Najwyższa Cena Sprzedaży

Niewątpliwie największą korzyścią wynikającą z zawarcia umowy na zasadach wyłączności jest możliwość uzyskania najwyższej ceny sprzedaży. W jaki sposób?

Proszę sobie wyobrazić taką sytuację - zdecydowali się Państwo na zawarcie umów z większą liczbą agencji i do wyścigu o sukces, jakim jest sprzedaż Państwa nieruchomości, startuje kilku, kilkunastu a może nawet kilkudziesięciu pośredników. Wydaje się Państwu, że dzięki temu uzyskacie dużo świetnych ofert, z których wybierzecie z pewnością najlepszą. Nic bardziej złudnego. Każdy z tych pośredników zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że ma olbrzymią liczbę konkurentów, którzy pragną tylko jednego - nagrody w postaci prowizji. Kto pierwszy, ten wygrywa! W takiej sytuacji nie może być mowy o zadbaniu o najwyższą cenę - liczy się tylko czas. Cena przestaje być najważniejszym celem do osiągnięcia, gdyż każdy z zawodników czuje strach przed tym, że ktoś inny odniesie sukces tylko dlatego, że będzie umiał wcześniej znaleźć inwestora, który wyrazi chęć zakupu oferowanej nieruchomości. A wcześniej - to nie znaczy drożej. Taki inwestor nie jest zazwyczaj najlepszym z oferentów - to tylko sprytny i doświadczony pośrednik będzie umiał wywrzeć na Państwu tak silną presję, że sprzedadzą Państwo nieruchomość za cenę, którą przy spokojnym działaniu można było zdecydowanie podnieść.

A teraz proszę sobie wyobrazić taką sytuację - pośrednik, podpisując z Państwem umowę na zasadach wyłączności, otrzymuje pewność uzyskania wynagrodzenia za solidnie i profesjonalnie wykonaną pracę. swój czas i energię nie na to, by wygrać z bezpardonową konkurencją, lecz na to, aby uzyskali Państwo z tej transakcji jak najwięcej. Jego sukcesem nie będzie sama sprzedaż - jego sukcesem będzie czynności, które w innych przypadkach, ze względu na wyścig z czasem, nie będą przez pośredników realizowane w profesjonalny sposób, a mianowicie:
  1. przygotuje bogatą dokumentację zdjęciową, techniczną i formalno-prawną,
  2. przekaże potencjalnym nabywcom pełną informację o nieruchomości, jej otoczeniu i zaletach,
  3. przedstawi Państwu wiarygodną analizę bieżącej i przewidywanej sytuacji na rynku nieruchomości,
  4. zainwestuje znacznie większe środki finansowe w promocję nieruchomości,
  5. i z całą pewnością wybierze najlepszego i najbardziej wiarygodnego inwestora, który zaoferuje Państwu najwyższą z możliwych do osiągnięcia cenę!

Po trzecie - Motywacja

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że brak wyłączności spowoduje u większości pośredników potraktowanie oferty "po macoszemu" i odłożenie jej do szuflady. Dlaczego? Gdyż nikt rozsądny nie chciałby pracować bez jakiejkolwiek gwarancji wynagrodzenia za podejmowane działania. A więc, korzystając z usług kilku czy kilkunastu biur pośrednictwa, będziecie Państwo tkwić w przeświadczeniu, że Wasza nieruchomość jest przedmiotem żywego zainteresowania ze strony licznych nabywców, gdy tym czasem oferta zginie w stercie innych dokumentów w oczekiwaniu na przypadkowego klienta.

Po czwarte - Bezpieczeństwo

Należy zdać sobie sprawę z tego, jakie ryzyko niesie ze sobą powierzenie licznej grupie nieznanych sobie ludzi szczegółowych danych osobowych i adresowych wraz z informacją o planowanym przypływie olbrzymiej gotówki ze sprzedaży nieruchomości. Niewątpliwie wszyscy doskonale wiemy, jak łakomym kąskiem są takie informacje dla tych, których działania oparte są na bezprawiu i cudzej krzywdzie. Niestety również wśród pośredników, jak w każdej grupie zawodowej, można natknąć się na "czarną owcę".

Jak uniknąć tego ryzyka? Tylko w jeden sposób - zawierając umowę na wyłączność, gdyż będą Państwo wówczas obsługiwani przez jednego, zaufanego oraz znanego z imienia i nazwiska pośrednika, który będzie wobec Państwa ponosił pełną odpowiedzialność cywilną, zawodową i karną.

Tak więc najwyższa cena nieruchomości, motywacja, poufność, specjalizacja i bezpieczeństwo transakcji - to argumenty, które niewątpliwie przemawiają na korzyść wyłączności.